Autorka

Gdybym była pisarką, śmiało przedstawiłabym tu siebie jako dzielną wojowniczkę z karmelową, lśniącą w słońcu skórą, rozwianymi na cztery strony świata kasztanowymi włosami i oczami o hipnotyzującym kolorze błękitu. U boku miałabym sztylety, ostre jak brzytwa, rozpruwając nimi ciała swoich wrogów. Otaczałabym się interesującym i jednocześnie niebezpiecznym towarzystwem, przez cały czas igrając z losem. Dzielna i bezwzględna.

Gdybym zaś była aktorką, grałabym rolę najbardziej rozchwytywanej tajnej agentki, pracującej dla słynnej na cały świat korporacji. Z gracją zmieniałabym swój wizerunek, myląc przy tym zmysły przeciwników. W jednej chwili urocza blondynka z długimi lokami i zwiewną, letnią sukienką w kwiaty, za moment dziewczyna znika bez śladu, a na jej miejscu ukazuje się kobieta z kruczoczarnym, idealnie ułożonym kokiem, mająca na sobie perfekcyjnie dobrany garnitur damski. Nikt by się nie spodziewał, że za połami marynarki ma ukryty pistolet, który błyskawicznie wyciąga i oddaje strzał.

W rzeczywistości jednak jestem Agnieszką, dziewczyną z polskiej wsi, która ma nieco wybujałą wyobraźnię i dziwną osobowość. Za dnia siedzę z nosem w książkach i przeżywam przygody razem z takimi postaciami jak Harry Potter czy Ania Shirley. Oczy wlepiam w ekran śledząc losy bohaterów serialowych i filmowych. Dużo obcuję ze słowami. Albo je lustruję wzrokiem, albo sklejam z nich konkretne zdania. Czasami, kiedy mnie coś natchnie łapię za ołówek i skrobię po nim na kartce. Próbuję wszystkiego od journalingu, przez grę na instrumentach po pisarstwo i naukę. Jestem stuprocentowym humanistą, bo przyjaźnię się z literami, a nie liczbami. Mam swoje poglądy, marzenia i cele, którymi pragnę się dzielić z resztą świata. Ot co, taki ze mnie mały, szary człowiek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz